Farnost Vyskytná nad Jihlavou

Římskokatolická farnost

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Farnost Vyskytná nad Jihlavou

Zvony na památku obětí útoků ve Francii

V neděli 15. listopadu se ve 12:00 rozezní zvony ve farnostech na památku obětí útoků ve Francii. K této iniciativě vyzval farnosti předseda ČBK. Více informací zde.

 

Promítání s otcem Vavřincem o Fatimě

fatimaNa poslední říjnovou neděli 25. 10. 2015 od 17 hod. se uskuteční setkání ve škole s o. Vavřincem spojené s jeho promítáním fotek z pouti do Fatimy. Plakát s pozvánkou je ZDE.
 

Farní odpoledne

Tuto neděli 30. 8. od 15 hod. jste srdečně zváni na farní odpoledne. Začátek bude v kostele, poté se přesuneme na farní zahradu. Každý může přinést něco malého k občerstvení.

 

Ohlášky k Velikonocím 2015

Bohoslužby Svatého týdne a Velikonoc 2015 najdete ke stažení ZDE.

P. Vavřinec.

 

Zadávací dokumentace zakázky

Zadávací dokumentace (ke stažení ZDE) veřejné zakázky malého rozsahu na dodavatele stavebních prací dle zákona o veřejných zakázkách v aktuálním znění na akci:

Oprava nátěru šindele věže, sanktusníku kostela a hlavy zídky hřbitovní zdi u kostela sv. Vavřince ve Vyskytné nad Jihlavou

 

Hlasy jihočeských zvonů

V rámci pravidelného cyklu Českého rozhlasu České Budějovice Hlasy jihočeských zvonů se 13. 7.19. 7. 2015 každý den před polednem bude vysílat hlas dvojice zvonů a1 (z roku 1587 od Jiřího Gleixnera v Jihlavě) a d2 (z roku 1473 od neznámého jihomoravského zvonaře) z věže kostela sv. Vavřince ve Vyskytné nad Jihlavou.

 

Malý průvodce postní dobou 2015

Pomůcka je určena lidem dnešní doby, v níž se často komunikuje pomocí krátkých textových zpráv. Text nenabízí dlouhá zamyšlení, ale pro každý den je připraven malý duchovní impulz v podobě krátkého biblického citátu a jedné věty k zamyšlení. Tyto krátké impulzy mohou člověka provázet po celý den a přivádět ho k modlitbě. Biblické citace umožňují zájemcům vyhledat si v Písmu svatém biblický úryvek v širší souvislosti. Ti, kdo se účastní mše svaté, uslyší celé úryvky v bohos lužbě slova. Krátké věty pod biblickými citáty u všedních dnů byly inspirovány slovy papeže Františka. Zamyšlení k nedělím připravil biskup naší brněnské diecéze Mons. Vojtěch Cikrle.

Texty jsou rovněž dostupné uživatelům mobilních zařízení s operačním systémem Android. Aplikaci „Malý průvodce postní dobou“ lze vyhledat a stáhnout zdarma pomocí služby „Obchod Play“.

Zájemci si pomůcku mohou stáhnout ZDE (pdf).

 


Strana 5 z 17